Важливою складовою комфорту відвідувачів в супермаркеті являється свіже повітря. Кожен клієнт має отримувати достатню кількість повітря, навіть в період свят, коли кількість клієнтів є максимальною. Це означає, що проектувати систему вентиляції потрібно з запасом, з огляду на максимальну кількість покупців та встановлене обладнання. Для середніх супермаркетів та магазинів оптимальною буде система вентиляції з використанням повітрообробної установки (рекуператору) та розгалуженої системи повітропроводів, яка буде відповідати за відвід використаного повітря та подачу свіжого.

Проект вентиляції супермаркету

Чому система вентиляції важлива для супермаркету?

В сучасних магазинах майже немає природнього повітрообміну. Це зв'язано з герметичними вікнами та тепловими завісами на входах, що створюють бар'єр, який не дає змішуватись повітрю ззовні та зсередини. Таке рішення являється дуже енергоефективним, і дає змогу підтримувати потрібну температуру в середині без зайвих витрат. Але без системи примусового повітрообміну через деякий час знаходитись в такому приміщенні буде неможливо. І чим більше буде одночасно людей в магазині, тим швидше всі вони відчують спочатку дискомфорт, через брак кисню, а в подальшому і неприємні відчуття, з можливістю втрати свідомості.

Саме тому використання системи вентиляції з рекуператором являється так само економічно вигідним та допомагає підтримати належний рівень свіжого повітря в середині приміщення. Принцип роботи рекуператора полягає в тому, що він одночасно відповідає за витяг використаного повітря та приток свіжого. В корпусі самого рекуператору знаходиться теплообмінник, який відповідає за збереження тепла. Завдяки цьому влітку в приміщення надходить охолоджене повітря, а в зимку — тепле. Таким чином приплив свіжого повітря не спричиняє різких коливань температури в середині та зменшує витрати на підтримання сталої комфортної температури.

Повітря в теплообміннику не змішується, а на притоці додатково встановлюються фільтри, завдяки чому Ви можете бути впевненими, що в супермаркет завжди надходить чисте повітря. Для використання в зимній період часу, рекуператори можуть комплектуватись додатковим догрівом, що робить їх ще більш енергоефективними. На ринку існує великий вибір рекуператорів, але наша компанія найбільше віддає перевагу українським рекуператорам Aerostar. Вони зарекомендували себе високою енергоефективністю, надійністю та продуктивністю, але в будь-якому випадку для кожного об'єкту ми підбираємо оптимальне обладнання, яке буде відповідати саме Вашим вимогам.

Чому кондиціонування також важливо для супермаркету?

Якщо брак свіжого повітря Ваші клієнти відчують не відразу, то от занадто низьку/високу температуру — точно. Окрім того для деяких продуктів важлива температура зберігання, так ті ж шоколадки майже повністю зникають з прилавків невеличких магазинів влітку, адже без кондиціонеру вони просто плавляться. Основною перевагою сучасних кондиціонерів являється їх можливість працювати як на охолодження, так і на обігрів. Для невеликих та середніх супермаркетів — це оптимальне та найбільш енергоефективне рішення. В невеликих магазинах є можливість навіть встановити звичайні спліт системи, але потрібно пам'ятати, що при використанні в комерційних приміщеннях, гарантія буде обмеженою. Саме тому для супермаркетів від 150 квадратів актуально використовувати касетні кондиціонери. 

Вони мають більший ККД, розсіювання потоку, та можуть встановлюватись в будь-якому місці, що зручно для великих приміщень. Однак все одно варто пам'ятати, що і вартість в таких кондиціонерів вища, ніж в звичайних настінних спліт систем. У всякому випадку, Ви завжди можете запросити запит на прорахунок та проект розміщення кондиціонерів, щоб обрати оптимальний для себе варіант. В нашому каталозі великий вибір моделей, як для невеликого магазину біля дому, так і для супермаркетів на 500 і більше квадратів. 

Вентиляція для супермаркетів з пекарнею та кухнею

Якщо у Вашому супермаркеті є власна пекарня та відділ кулінарії, то вони потребують окремої вентиляції. В першу чергу це встановлення зонтів над кожним тепловим елементом та підключення витяжного вентилятору, що буде забезпечувати відвід гарячого та жирного повітря з приміщення. Надалі ж згідно прорахунків ми зможемо запропонувати або приток з основного рекуператору, або якщо його буде за мало, то спроектуємо окремий приток для кухні. 

Також, якщо Ви плануєте відкриття магазину, або супермаркету, то наша компанія може запропонувати Вам послуги з розробки проекту розміщення стелажів, відділу гастрономії, та поставку всього необхідного обладнання для роботи магазину.

Будемо раді відповісти на Ваші запитання та допомогти з реалізацією Вашої ідеї по запуску супермаркету - телефонуйте: 096 158-17-00, 099 029-01-67.