Ми працюємо. Актуальну інформацію по цінам уточнюйте за телефоном: 066 074-85-19
UAH
 • EUR
 • USD
Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 09:00–18:00

Сб: 10:00–15:00

 

0
Мій кошик

Промислова вентиляція


Для чого потрібна вентиляція?

Вентиляція є важливим аспектом комерційних приміщень, про який багато хто забуває. Незважаючи на це, правильно спроектована та змонтована система вентиляції вирішує велику кількість питань:

 • Підтримка необхідного рівня вологи у приміщенні, відведення зайвої вологи з приміщення.
 • Приплив свіжого повітря для відвідувачів та працівників, що є запорукою гарного самопочуття.
 • Відведення неприємних запахів із кухні.
 • Економія на обігріві.

Простіше кажучи, у приміщення з гарною вентиляцією, клієнти повертаються набагато частіше. Якщо ж говорити докладніше, то для різних приміщень завдання у вентиляції різні і вирішуються вони по-різному.

Кухонна вентиляція

Основним завданням кухонної вентиляції є відведення відпрацьованого повітря. Для цього встановлюються витяжні парасолі над кожним тепловим елементом, які з'єднуються в одну, або кілька магістралей. Залежно від необхідного об'єму витягу встановлюється двигун, а зовнішній повітропровід виводиться над рівнем даху.

Але для того, щоб витяжка добре працювала, потрібен і приплив повітря, без якого створюватиметься ефект «вакууму». Для припливу, залежно від обсягів кухні, можуть встановлюватися як звичайні вентилятори, так і рекуператори.

При замовленні парасоль варто розраховувати запас по ширині і довжині з кожного боку мінімум по 100 мм. Це потрібно для того, щоб вся пара і дим потрапляли в парасолю, тому що при русі повітря на кухні пар ніколи не піднімається суто вертикально. При замовленні парасолі над пароконвектоматом потрібен запас на 200-300 мм спереду, так як при відкритті дверей пари дуже багато. Також, якщо планується одна парасоля над кількома елементами, варто розраховувати на якийсь запас простору, а не щільне розміщення обладнання.

Ми виготовляємо витяжні парасолі під індивідуальні розміри, а також необхідного виду: пристінні або острівні. Підбираємо найкращі двигуни, виходячи з прорахунку по необхідному витягу та регулятори обертів, для зручного керування ними. Якщо слідувати нашим порадам, то на кухні ніколи не буде зайвого диму, а гості ресторану не почують запахів із кухні.

Важливо: встановлюючи в закладі вугільну піч, обов'язково стурбуйтеся гідрофільтром, інакше існує великий ризик виникнення пожежі.

Вентиляція залу чи офісу

У будь-якому приміщенні, де знаходиться багато людей, необхідний постійний притік свіжого повітря. Це потрібно для хорошого самопочуття та комфортного перебування в приміщенні. У ресторанах вентиляція має додаткову функцію — відведення запахів їжі, щоб вони не перемішувалися в залі.

Вентиляцію приміщення можна зробити двома способами:

 1. Установкою припливних та витяжних вентиляторів
 2. Установкою рекуператора та проведенням повітроводів по всьому приміщенню

Перший варіант значно доступніший, але має ряд недоліків. По-перше, це шум. Кожен, хто буде поруч із вентилятором, відчуватиме дискомфорт. По-друге, це не є економічно. При роботі вентилятори будуть відводити тепле повітря з приміщення і заганяти холодне взимку, і навпаки влітку. В обох випадках витрати на підігрів/охолодження повітря значно збільшуються. Тому ми не рекомендуємо такий спосіб вентиляції для приміщень, де постійно знаходяться люди, але він часто використовується в службових приміщеннях.

Другий варіант вже значно комфортніший, однак і дорожчий. Рекуператор може бути встановлений будь-де за межами приміщення з людьми, що виключає дискомфорт через звук його роботи. А повітропроводи останнім часом залишають на виду, що зменшує витрати на їх прокладку. При цьому вони піддаються фарбуванню, тому можуть бути ще одним дизайнерським рішенням.

Вентиляція ресторану

Крім відсутності шуму, рекуператор також віддає частину тепла від переробленого повітря – свіжому, завдяки теплообміннику. Це, по-перше, зменшує витрати на опалення, а по-друге, унеможливлює дискомфорт відвідувачів від потоку холодного повітря з вулиці.

У своїх проектах ми найчастіше використовуємо рекуператори українського виробництва від компанії Aerostar. Вони добре себе зарекомендували на всіх об'єктах, до того ж їх набагато легше обслуговувати завдяки постійній наявності запчастин.

Побутова вентиляція

Побутовий рекуператор

У більшості квартир старої забудови відсутня хоч якась вентиляція. Через що, кожного ранку в таких квартирах з'явився свій ритуал — провітрювання. І якщо на деяких кухнях ще зустрічається витяжка, то для кімнат, дійсно, єдиним варіантом отримати свіже повітря є відкрите вікно.

У такого способу вентиляції вже відомі нам недоліки:

 1. Надходження повітря в приміщення без його попереднього охолодження/обігріву.
 2. Протяги.
 3. Неможливість скористатися ним за поганої погоди.

При цьому вентиляція житлових приміщень потрібна не тільки для отримання свіжого повітря, вона також відповідає за відведення зайвої вологи і допомагає позбутися плісняви. Тому ми також рекомендуємо встановлення побутових рекуператорів. Вони можуть працювати цілодобово, при цьому без протягів, без втрати тепла взимку та виводячи всю зайву вологу із приміщення.

Незважаючи на те, що багато людей ігнорують вентиляцію, її наявність якісно покращує рівень життя та комфорту. Якщо Вам потрібна система вентиляції для кав'ярні, ресторану, магазину чи будинку, телефонуйте: 099 029-01-67, 096 158-17-00. Ми співпрацюємо з найкращими постачальниками обладнання в Україні та пропонуємо професійне проектування систем вентиляції. Будемо раді зробити Ваше життя комфортнішим, звертайтесь!

Вгору