У кожному ресторані повинен бути повноцінний посудомийний комплекс. Залежно від розмірів і кількості гостей, реалізувати його можна по-різному. Основою такого комплексу завжди є посудомийна машина. На професійній кухні використовуються три види посудомийних машин: фронтальні, купольні і тунельні.

Фронтальні і купольні посудомийні машини схожі за принципом роботи і відрізняються лише способом завантаження касет з брудним посудом. У фронтальній посудомийній машині необхідно поставити касету на мийку, заповнити її брудним посудом і вручну помістити в камеру посудомийної машини.

Купольна посудомийна машина розміщена на одному рівні з мийкою для брудного посуду і столом для прийому чистого посуду. Завдяки цьому працівникові не доводиться піднімати важкі касети, завантажені посудом. Також така конструкція дозволяє мити значно більше посуду при тій же довжині циклу, що і у фронтальній посудомийки. Важливо зауважити, що професійні посудомийки мають до трьох циклів, і мийка посуду займає від однієї до трьох хвилин.

Якщо фронтальні і купольні посудомийки розраховані на ресторани до 400 осіб, то у великих їдальнях і готелях має сенс використовувати тунельну посудомийну машину. У таких посудомийках завантаження відбувається в одній частині тунелю одним працівником, а другий, вже приймає чистий посуд в кінці тунелю. Завдяки тому, що робота розділена на дві особи і виходить помити більше посуду.

З чого складається посудомийний комплекс

Залежно від обраної посудомийної машини змінюється і додаткове обладнання. Розглянемо посудомийний комплекс на прикладі купольної посудомийної машини. Головні складові такого комплексу будуть: подвійна мийка з душем для брудного посуду з зачепом до купольної машини, купольна посудомийна машина, стіл прийому чистого посуду з зачепом, стелаж сушка або ж сушки полички, пом'якшувальний фільтр для підключення посудомийної машини.

Як відбувається миття посуду в посудомийних комплексах

Перед тим, як помістити брудний посуд в посудомийку з неї потрібно змити залишки їжі. Після цього заповнити касету і помістити її в посудомийку. Сама мийка займає від однієї, до трьох хвилин, а посуд після неї практично сухий, так як миття відбувається при температурі близько 90 градусів. Після виймання касети з посудомийки, через деякий час можна розбирати її і розставляти посуд на сушки.

Також обираючи посудомийну машину варто подбати про каналізацію. Якщо ви купуєте посудомийку без помпи зливу, то каналізація повинна розташовуватися нижче посудомийної машини. Якщо у вас посудомийна машина з помпою зливу, тоді це не важливо, але і коштує така посудомийна машина дорожче.

Якщо вам потрібен посудомийний комплекс для вашого ресторану, звертайтеся за номерами, вказаними в контактах, наші фахівці допоможуть з підбором оптимального обладнання для вашого закладу.