Незважаючи на те, що на сучасній кухні дуже великий вибір теплового обладнання, звичайна плита все одно зустрічається в будь-якому кафе і ресторані. Саме тому багато хто задається питанням, яку ж плиту вибрати, чи не задаються, а потім страждають від цього.
Для початку поговоримо про те, які основні види плит бувають, це: електричні, газові та індукційні. Що ж варто знати, про кожен вид перед покупкою?
Хотілося б почати розповідь з самих стандартних і всім звичних газових плит. Плити професійні мають кілька відмінностей від своїх побутових побратимів. По-перше — це велика потужність, і, як наслідок, більше споживання газу. Купуючи таку плиту варто упевнитися в тому, що у вас відповідний лічильник, інакше можна отримати штраф. По-друге, вона має корпус з нержавіючої сталі, може бути з підставкою або без.
Найчастіше всі професійні плити йдуть без духовки, її роль виконує пароконвектомат. Якщо у вас невелике кафе, або їдальня, і покупку пароконвекційної печі ви не плануєте, то шукайте варіант з духовкою.
Газові плити дозволяють швидко приготувати страву, вони миттєво розігріваються і прості в роботі. До їх недоліків можна віднести наявність відкритого вогню, який підвищує небезпеку роботи, а також те, що в більшості приміщень просто немає підводки газу. Тому також, якщо вам хочеться мати газову плиту і працювати від балона, то варто уточнити, чи йдуть необхідні жиклери в комплекті.
Електричні плити також є класичним варіантом і зустрічаються на кухнях столових і великих ресторанів. Їх головним недоліком є довгий час нагріву і охолодження. У звичайному кафе, де клієнти можуть зайти в будь-який момент, така плита повинна працювати цілий день, адже нагрів до робочої температури відбувається приблизно 15 хвилин. Таким чином економічність таких плит під питанням.
З іншого боку — це кращий варіант для приготування великих порцій. В такому випадку довгий нагрів вже не грає великої ролі, а можливість витримати вагу 30-літрової каструлі є значним плюсом.
Індукційна плита ж увібрала в себе переваги обох видів, але все одно не залишилася без недоліків. Вона нагрівається так само швидко, як газова плита, при цьому є найбезпечнішою. Всього через хвилину після того, як прибрати посуд з неї, вона охолоне, а значить можливість обпектися значно менше. Їй не потрібні додаткові комунікації, якщо це модель на одну конфорку, в іншому випадку потрібно обзавестися трьома фазами.
До недоліків індукційних плит варто віднести їх крихкість. Розбити скло дуже просто, також є обмеження по вазі для більшості моделей і поставити важку каструлю на таку плиту просто не можна. Також, якщо мова йде про недорогі моделі, то вони не призначені для безперервної роботи, тому найчастіше є тільки допоміжними плитами, в пару до електричних.
Якщо робити якісь висновки, то всі види плит все ще використовуються, і ніхто не може замінити або витіснити інші моделі. Тому свій вибір завжди варто робити виходячи з потреб.
В невеликому кафе де немає газу, ви можете сміливо брати індукційну плиту. Їдальня, кухня великого ресторану не обходиться без електричних плит. Але тут також діє обмеження, якщо у вас проведений газ, а навантаження на електромережу дуже велика, то стара добра газова плита здатна вас виручити.